Школьный музей

Музейна кімната в школі має давню історію. Ще в 70-80-х рр.. ХХ століття червоні слідопити збирали матеріали про учасників Великої Вітчизняної війни. Були створені альбоми про наших земляків, які загинули в боях за Батьківщину. Слідопити листувалися з рідними воїнів, загиблих під час звільнення Ясинівки. На честь одного з них – підполковника Д.Я.Ручка було названо піонерську дружину школи і одну з вулиць селища.

В школі уло створено куточок бойової слави, а також  куточок світлиці, в якому були зібрані старожитності: прядки, посуд, вишиванки тощо.

На початку ХХІ століття почався процес створення музейної кімнати до 100-річчя школи. Учні та вчителі продовжили збір матеріалів про історію школи, видатних випускників і вчителів.

Завдяки спонсорській допомозі випускника школи Чорнобая О.В.   були оформлені стенди для музейної кімнати.

В музейній кімнаті планується три розділи:

1.     «Історія селища Ясинівка» (у вигляді світлиці).

2.     «До 100-річчя школи»

3.     «Памьять поклич за собою».

В першому розділі будуть представлені матеріали про історію Ясинівки, місцевого краєзнавця, Почесного громадянина міста Макіївки Колодяжного М.О.  Оформлено його буде у вигляді української хати.  Там представлені речі, зібрані школярами під час пошукової екскурсії.

Другий розділ присвячено історії школи. Складається він з 3-х стендів: «Учитель, перед іменем твоїм», «Сторінки історії школи», Ними пишається школа».

На стендах третього розділу розповідається про учасників Великої Вітчизняної війни, а також про випускників школи – воїнів-афганців О.Баранова і В.Табашевського.